BLOG

Jak dobrać maszynę pakującą do potrzeb firmy?

Dobrana do indywidualnych potrzeb maszyna pakująca to jeden z czynników wpływających na efektywną pracę firmy. Wybór odpowiedniego produktu jest trudny ze względu na dużą różnorodność dostępnych rozwiązań oraz konieczność precyzyjnego dopasowania ich do konkretnych potrzeb, które uwzględniają m.in. wielkość i specyfikę produkcji oraz konieczność spełnienia specjalnych wymogów, które związane są bezpieczeństwem i higieną.

Jak zmieniały się maszyny pakujące w ciągu ostatnich lat?

Automatyzacja procesów produkcyjnych wymusiła zmianę podejścia do kwestii opakowań. Wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu maszyny pakujące to obecnie „zabytki”, które cechuje niska wydajność. Przestarzałe technologie zastąpiły inteligentne i szyte na miarę konkretnych potrzeb rozwiązania technologiczne, dzięki którym możliwe jest idealne dopasowanie maszyn wchodzących w skład linii produkcyjnych do specyfiki produktu, wielkości produkcji oraz niestandardowych rozwiązań dotyczących opakowań, które pozwalają wyróżnić produkt spośród oferty konkurencji.

Niestety, fabryczne rozwiązania często nie są w stanie sprostać indywidualnym potrzebom producentów i tutaj z pomocą przychodzą firmy tworzące maszyny pakujące na zamówienie. Oferujemy naszym klientom dedykowane rozwiązania technologiczne, które spełnią indywidualne oczekiwania. Służymy profesjonalną pomocą, dzięki której możliwy będzie zakup precyzyjnie dopasowanej do potrzeb firmy maszyny pakującej.

Jakie są najważniejsze kryteria wyboru maszyny pakującej?

Obowiązujące obecnie standardy wymuszają zastosowanie rozwiązań, które pozwalają na zwiększenie efektywności produkcji oraz skrócenie czasu trwania całego procesu także w kwestii opakowania produktu, która okazuje się kluczowa ze względów typowo marketingowych. Przed zakupem maszyny pakującej trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów, m.in.:

  • wydajność maszyny pakującej,
  • łatwość obsługi maszyny pakującej,
  • konieczność dodatkowego przeszkolenia pracowników,
  • możliwość dodatkowej rozbudowy systemu pakującego,
  • możliwość bezpośredniego połączenia maszyny pakującej z linią produkcyjną,
  • wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny produkcji,
  • rodzaj pakowanych produktów,
  • sposób zasilania,
  • wymiary maszyny.

Wróć