BLOG

Jakie są rodzaje sorterów nasadek i zaworów?

Maszyny przemysłowe dzielimy na wiele różnych rodzajów. Jednym z nich są maszyny sortujące, które wykorzystuje się w procesie produkcji różnych towarów.  Są one także jednym z elementów logistyki magazynowej. W branży kosmetycznej i branży farmaceutycznej często stosowane są sortery nasadek i zaworów aerozolowych, które występują w dwóch podstawowych typach. Wyjaśniamy, jak działają sortery i jak dopasować je do wymogów produkcji.

 Co to jest maszyna sortująca?

Sortery przemysłowe to jeden z elementów linii technologicznej, który wykorzystywany jest m.in. w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Dzięki sorterowi opakowanie może zostać w prawidłowy sposób zamknięte poprzez dobór właściwej nasadki lub zaworu aerozolowego, które osadzane są na pojemnikach za pomocą wyrzutnika zaworów, a następnie zaciskane przez urządzenie zaciskające. Proces sortowania nasadek i zaworów oraz ich prawidłowy montaż na opakowaniu mają kluczowe znaczenie dla trwałości produktu i prawidłowego działania jego opakowania. Dostępne na rynku sortery nasadek i zaworów aerozolowych nie zawsze są optymalnie dopasowane do potrzeb nowoczesnej produkcji. Z tego względu zwiększa się zainteresowanie tworzeniem maszyn na zamówienie, które uwzględniają nie tylko produkcję sorterów dopasowanych do specyfiki produkcji, ale także innych elementów linii produkcyjnych. Oferujemy nowoczesne rozwiązania, które mogą zostać optymalnie dopasowane do specyfiki produkcji i potrzeb naszych klientów. Nasza oferta produktowa obejmuje nie tylko sortery, ale także inne elementy linii produkcyjnej m.in. maszyny pakujące, zakręcarki i roboty przemysłowe.

 Jakie sortery do zaworów i nasadek są dostępne na rynku?

Powszechnie stosowane są dwa rodzaje sorterów do zaworków. Sortery mechaniczne (magnetyczne) do zaworków stalowych (na kole sortującym zamontowane są magnesy, które wybierają zaworki). Z kolei sortery wibracyjne służą do zaworów zrobionych z aluminium (magnes nie przyciąga aluminium) i zaworków BOV (Bag on valve) oraz główek rozpyłowych.

W przypadku sorterów nasadek mamy do czynienia z urządzeniem, które sortuje elementy za pomocą wymiennych tarcz. Sortery nasadek dzielimy m.in. ze względu na sposób zasilania. W tym przypadku mamy do wyboru sortery zasilane elektrycznie lub pneumatycznie.

Wróć