DEPALETYZATORY

Projektujemy i produkujemy depaletyzatory. Tworzymy maszyny przystosowane do pracy w firmach posiadających linie produkcyjne o niskich, średnich i wysokich wydajnościach. Jesteśmy w stanie zaprojektować maszyny automatyczne oraz półautomatyczne, które będą szybko rozładowywać palety z ładunkami takimi jak opakowania PET, butelki, flakony do perfum, czy puszki do aerozoli.

Oferujemy Państwu depaletyzatory wysokie, niskie oraz magnetyczne. Ich wysoka precyzja gwarantuje, że żadne z obsługiwanych opakowań nie zostanie uszkodzone podczas rozładunku!

Czym są depaletyzatory?

Depaletyzatory to urządzenia, które rozformowują ładunki paletowe i przenoszą je na linie transportowe. Palety są wprowadzane do maszyny za pomocą transportera rolkowego i następnie przekazywane w tzw. obszar depaletyzacji. Głowica depaletyzatora pobiera stamtąd warstwy opakowań i przenosi je na stół transferu. Po wykonaniu tych czynności maszyna rozpoczyna następny cykl, który powtarza się aż do opróżnienia całej palety.

Depaletyzatory dzielą się na:

Wysokie – w tych urządzeniach wyjście dla palet znajduje się na wysokości 2 metrów. Podniesieniem opakowań na wskazaną wysokość zajmuje się specjalna winda, która następnie przekazuje je do strefy depaletyzacji. Ten rodzaj maszyn jest szczególnie polecany dla firm, które posiadają linie produkcyjne o wysokiej wydajności. Depaletyzatory wysokie mogą rozładować nawet do 300 warstw opakowań na godzinę.

Niskie – urządzenia niewielkich rozmiarów, które rozładowują palety o wysokości nie większej niż 1 metr. Ten rodzaj depaletyzatorów może obsłużyć do 150 warstw opakowań w ciągu godziny. To dobre rozwiązanie dla firm, które nie potrzebują bardzo wysokiej wydajności rozładowywania.

Oprócz wyżej wymienionych rodzajów depaletyzatorów istnieją również ich modyfikacje takie jak np. depaletyzatory magnetyczne czy kolumnowe.