Technologia Bag-On-Valve

Technologia Bag-On-ValveFirma Solmatic oferuje maszyny, które pozwalają na produkcję aerozoli zgodnie z technologią Bag-On-Valve (BOV). Celem BOV jest ulepszenie jakości kosmetyków, produktów medycznych oraz żywności. Produkty napełnione w tej technologii są opróżniane z produktu nawet w 99%.

Dzięki zastosowaniu technologii Bag-On-Valve produkt zachowuje wszystkie swoje wartości, pozostając przez cały czas odseparowanym od gazu pędnego.

 

Czym wyróżniają się maszyny wykorzystujące technologię BOV?

Wysoka wydajność

W naszej ofercie znajdują się urządzenia, które mogą napełnić nawet do 60 puszek na minutę. Ponadto do wydozowania produktu wykorzystuje się sprężone powietrze, a nie gaz pędny. To zwiększa nie tylko wydajność, ale również bezpieczeństwo całego procesu.

Wytrzymałe surowce

Większość naszych urządzeń wykonana jest ze stali nierdzewnej odpornej na zniszczenia mechaniczne. Przed dostarczeniem maszyny klientowi wszystkie urządzenia przechodzą testy wydajności i bezpieczeństwa.

Serwis gwarancyjny

Wszystkie maszyny wyprodukowane przez naszą firmę są objęte gwarancją. Prowadzimy również serwis gwarancyjny online. Pomagamy zdalnie naszym klientom niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdują.

Ponadto nasi fachowcy wykonują przeglądy okresowe. Posiadamy szeroki asortyment sprawdzonych części zamiennych, więc jeśli podczas badania technicznego okaże się, że jedna z części powinna zostać wymieniona, możemy wykonać taką usługę od razu.

Jak działa technologia BOV?

BOV składa się z zaworka aerozolowego z przytwierdzoną do niego torebką. Pojemnik jest napełniany gazem (najczęściej powietrzem lub azotem), a torebka produktem. Produkt jest aplikowany poprzez ściskanie torebki przez gaz po naciśnięciu dozownika. W zależności od potrzeb produkt wydostaje się w postaci sprayu, pianki lub żelu, a następnie jest pakowany i wysyłany do magazynu.

Główne korzyści z zastosowania technologii BOV to:

  • bezpieczny proces produkcji — brak szkodliwych lub łatwopalnych materiałów pędnych,
  • możliwość rozpylania aerozolu w każdej pozycji,
  • stałe ciśnienie i siła rozpylania.