NALEWARKI I MASZYNY ROZLEWNICZE

Firma Solmatic jest producentem nalewarek przemysłowych, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz chemicznym. Dzięki nim można napełniać m.in. płyny do dezynfekcji, które są niezwykle potrzebne w czasie pandemii. Nasze urządzenia są w stanie rozlewać zarówno ciecze gęste takie jak kleje czy pasty, jak i płyny, które się pienią.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Na zamówienie tworzymy m.in. automatyczne nalewarki liniowe, nalewarki nadciśnieniowe czy podciśnieniowe. Jesteśmy w stanie zmodyfikować maszynę w takim stopniu, by maksymalnie odpowiadała oczekiwaniom naszych klientów.

Ponadto do każdej maszyny nasi klienci dostają szczegółową instrukcję. Oferujemy również szkolenie dla kadry pracowniczej z obsługi sprzętu.

Co to jest nalewarka i do czego służy?

Nalewarki służą do napełniania pojemników płynami wszelkiego rodzaju, począwszy od zwykłej wody mineralnej po gęste kleje i smary. Dozowanie płynów jest możliwe dzięki pompom ssąco-tłoczącym, które aplikują ciecz do butelki. Zaawansowane maszyny są w stanie wypełnić płynem nawet do kilkuset opakowań na minutę.

Jak wybrać odpowiednią maszynę rozlewniczą?

Istnieje kilka rodzajów nalewarek, które różnią się od siebie konstrukcją i co najważniejsze: zastosowaniem. Z tego powodu sprzęt powinien być wybierany przede wszystkim z myślą o wytwarzanych produktach. Najpopularniejsze typy maszyn rozlewniczych to:

  • Przelewowo-ciśnieniowe – najczęściej wykorzystywany rodzaj nalewarki. Służy do napełniania medium o zróżnicowanej gęstości.
  • Tłokowe — doskonale nadają się do napełniania gęstymi produktami np. klejami, majonezami.
  • Ciśnieniowe — rekomendowane do produktów mocno pieniących się, np. do produkcji piwa i napojów gazowanych.
  • Wagowe — posiadają wmontowane wagi, dzięki którym maszyna dozuje dokładnie wyliczoną masę produktu.